Nasze psy

Jak zaczęła się nasza miłość do charcików włoskich?

Reja (Bella Gloriya) jest naszym pierwszym charcikiem włoskim. By miała stały kontakt z charcikami oraz poznała inne, wspaniałe rasy chartów, zaczęliśmy zabierać ją na coursingi i wystawy. W ten sposób chcieliśmy również lepiej poznać charty i środowisko polskich hodowców.

Po kilku konsultacjach z hodowcami oraz sędziami ZKwP, zapragnęliśmy, by również i ona, stanęła na ringu. Suczka była już na tyle duża, że przy pierwszej wystawie była wystawiona w klasie otwartej. Długo nam zajęło, by poznać zasady i tajniki związane z ocenami na ringu, treningiem i przygotowaniem psa do wystawy, poznanie dokładnie wzorca rasy charcika włoskiego. Jesteśmy bardzo dumne z osiągnięć Rei na polskich ringach!

Po długich miesiącach poszukiwań oraz kilkudziesięciu wysłanych mailach, od sierpnia 2018 r, w naszej rodzinie powitaliśmy prawdziwego Włocha – Bacco Perbacco Del Colle Folignato, pochodzącego z renomowanej, włoskiej hodowli, który posiada uprawnienia reproduktora i doczekał się wspaniałych potomków w zaprzyjaźnionych hodowlach.

By kompleksowo zadbać o potrzeby naszych psów ukończyłam studia podyplomowe na SGGW Pies w społeczeństwie. Do przyjścia na świat naszego pierwszego miotu przygotowywałyśmy się bardzo długo, by mieć pewność. że posiadamy odpowiednie kwalifikacje, doświadczanie i rozeznanie w świecie kynologii.