POZNAJ NAS!

Hodowla charcików włoskich MURANOCHART (FCI) została zarejestrowana w 2016 roku.

Nasze psy są pełnoprawnymi członkami rodziny i wspaniałymi towarzyszami w codziennym życiu.

Nazwa MURANOCHART nawiązuje do warszawskiego Muranowa, z którym jesteśmy związani od lat. 

W ciągu roku bierzemy udział w wystawach psów i chartów. Uwielbiamy wspólnie poznawać świat, podróżować spędzać czas na łonie natury i po prostu być razem. Mała liczba piesków (póki co) w rodzinie na szczęście nam pozwala na taki tryb życia 🙂

Jesteśmy członkami Związku Kynologicznego w Polsce (ZKwP).

Jak zaczęła się nasza miłość do charcików włoskich?

Reja jest naszym pierwszym charcikiem włoskim. By miała stały kontakt z charcikami oraz poznała inne, wspaniałe rasy chartów, zaczęliśmy zabierać ją na coursingi i wystawy. W ten sposób chcieliśmy również lepiej poznać charty i środowisko polskich hodowców. Reja coursingowego zacięcia nie miała (w przeciwnieństkiwie do jej jedynego syna Milo), jednak na ringu wystawowym radziła sobie świetnie! To była również duża lekcja dla nas, początkujących handlerek. Musimy przyznać, że trochę nam zajęło, by poznać zasady i tajniki związane z ocenami na ringu, treningiem i przygotowaniem psa do wystawy, poznanie dokładnie wzorca rasy charcika włoskiego. Początki Rei były również naszymi początkami, dlatego też jesteśmy bardzo dumne z jej osiągnięć na polskich ringach!

Po długich miesiącach poszukiwań oraz kilkudziesięciu wysłanych mailach, od sierpnia 2018 r, w naszej rodzinie powitaliśmy prawdziwego Włocha – Bacco Perbacco Del Colle Folignato, pochodzącego z renomowanej, włoskiej hodowli, Del Colle Folignanto, która słynie z mocnego izabelowatego umaszczenia oraz linii coursingowych. Bacco to niezwykle utytułowany samczych o delikatnym usposobieniu, który doczekał się wspaniałych potomków w zaprzyjaźnionych hodowlach oraz w naszej.

By kompleksowo zadbać o potrzeby naszych psów regularnie uczestniczymy w zajęciach i kursach, podnoszących nasze kwalifikacje. Dla naszych obecnych i przyszłych szczeniąt chcemy dać z siebie zdecydowanie więcej niż 100%. Do przyjścia na świat naszego pierwszego miotu przygotowywałyśmy się bardzo długo, by mieć pewność. że posiadamy odpowiednią wiedzę, doświadczanie i rozeznanie w świecie kynologii. I tak po 6 latach od oficjalnego uzyskania przydomka hodowlanego, w 2021 roku powitaliśmy pierwszego pieska z przydomkiem MURANOCHART, Aureusa Milo.

Katarzyna Gałka

Uczestniczka studiów podyplomowych Pies w społeczeństwie – hodowla i zachowanie w latach 2017/2018 na SGGW w Warszawie. Absolwentka kursu asystenckiego organizowanego przed ZKwP o/Warszawa w latach 2022/2023.

 

Sonia Le Pape

Absolwentka kursu asystenckiego organizowanego przed ZKwP o/Warszawa w latach 2022/2023. W trakcie kursu trenera psów. 

 

DYPLOMY I CERTYFIKATY

KONTAKT:

muranochart@gmail.com

Verified by MonsterInsights